Küçük Minare Mahallesi

Recep Handan Sk. No : 1 SiVAS

Tel         : 0 346 221 84 58

Tel-Fax : 0 346 223 40 25

E-Posta: info@kaptanlargrup.com

KURUMSAL

1965 yılında Abdurrahman KAPTAN öncülüğünde başlamış olup, daha kararlı, daha kurumsal ve yaptığının bilincinde bir Sivas devi olarak 2001 yılından itibaren amacını ve hedeflerini geliştirmiş bir şekilde hizmetlerine devam etmektedir.

 

  Sadece inşaat sektörü olarak başlamış olduğu faaliyetlerini; 2001 yılından Kaptan petrol istasyonu, 2003 yılında  ve Marka Alışveriş Merkez ile ortaklık yapılmıştır. Mart 2015 yılında ortaklığını diğer ortağına devredip Çorum’un 30 yıla yakın tarihi olan güzide marketler zinciri 12 şubeli, bir üst düzey lojistik merkezli ve gelişmiş hijyenik et entegre tesisleri olan METROPOL Alışveriş Merkezleri’ni satın almıştır. Ardından bu büyük perakende atılımını Sivas’ın öncü perakende kuruluşlarından olan 30 şubeli Öncü Süper Marketleri’ni de bünyesine katarak METROPOL Alışveriş Merkezleri çatısı altında birleştirmiştir. Şu anda 1200 e yakın çalışan 45 şube ile Sivas, Çorum ve Tokat illerinde faaliyetlerine hızla devam etmektedir. “Anadolu’nun yükselen değeri” Kaptanlar Grup ” Anadolu için METROPOL Vakti” sloganı ile emin adımlarla kaliteden hizmetten ve en önemlisi güvenden taviz vermeden emin adımlarla şubeleşmelerimiz devam edecektir.

 

  Kaptan inşaatın amacını Sivas’mıza Anadolu muz’a ve değerli müşterilerimize hak ettiği hizmeti vermek ve en önemlisi istihdam sorununu çözmek olarak belirlemiş ve bu konuda da şekil gözetmeksizin üzerine düşen tüm görevleri fazlasıyla yaparak Sivas’ımızın diğer kuruluşlarına örnek teşkil etmiştir.

Kaptan inşaat Türkiye lideri, dünya ekonomisinde söz sahibi olana kadar çalışmalarını ve büyümesini sürdürecektir.

 

En temel ihtiyacı karşılamak için. . .

 

  Kaptan inşaat, 1965 yılında günümüz insanının barınma gibi en temel ihtiyacından başlayarak, günlük hayatın çeşitli etkinliklerinin Gerçekleştirilmesine olanak tanıyan konutlar, komple tesisler ve il merkezleri gibi mekânları güvenli, verimli ve çekici hale getirebilmek için inşaat sektörüne girdi.

Başladığı günden bu güne; teknolojinin tüm olanaklarını kullanmakla kalmayıp, aynı zamanda estetik kaygıları da gözeterek, çevresiyle uyumlu eserler oluşturdu.

 

En önemli faktör insan. . .

 

  Ürün ve hizmet kalitesinin, çalışanlarının kalitesi ile başladığının bilincinde olan Kaptan inşaat, en iyi personeli ve nitelikli insan gücünü bünyesinde bulundurmaya, personelinin yeteneklerinden azami fayda sağlamaya, verimliliklerini ve niteliklerini artırmaya yardımcı olmaya, dayanışma ve iş birliğinin esas olduğu bir çalışma ortamı oluşturmaya, herkesin üyesi olmak istediği ve üyesi olmaktan gurur duyduğu örnek şirket olmaya azami gayret göstermektedir.

Kaptan inşaat hedeflerine birey olarak kalitelerini arttırmaları için ayrı ayrı teşvik ettiği çalışanlarının, ortak ve sürekli katkısı ile ulaşmayı amaçlamaktadır.

Kalite ve ilkelerden taviz vermeden 2500 konut ve yüzlerce işyeri. . .

Kaptan inşaat kuruluşundan bugüne, takipçisi olduğu ilkelerinden ve kalitesinden hiç taviz vermedi.

• Müşterilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde yerine getirerek,

• Faaliyetlerini yeterli ve uygun elemanlarla, teknolojik ekipman ve ekip çalışmasıyla gerçekleştirerek,

• Kaliteyi bir anlayış ve yaşam tarzı benimseyip uygulayarak, 36 yılda 2500′e yakın ev ve işyerini müşterilerine teslim etmiştir.

 

Yeni yatırımlar. . .

 

  Yıllardır inşaat sektöründe göstermiş olduğu başarılı çalışmalarının neticesinde kazandığı tecrübeyle Kaptan inşaat hizmet sektörüne de adını yazdırdı. 2002 yılı sonunda faaliyete geçen Kaptanlar Petrol ve LPG istasyonu; bünyesinde bulundurduğu benzin istasyonu, LPG istasyonu, lokanta, düğün salonu ve otel ile halkımıza en iyi hizmeti sunuyor.

Kaptan inşaat hizmet sektöründeki ikinci yatırımını ise gıda üzerine yaptı. 26.12.2003 tarihinde açtığı Marka Avm ile Mart 2015 tarihinde ortaklığı diğer ortağa devrederek METROPOL Alışveriş Merkezleri ile perakende sektöründe yeni bir heyecan ve üstün müşteri memnuniyeti politikası ile hizmet sektöründe devam etmektedir. Yine Kaptan İnşaat 2007 yılında Kaptan mermerle Sivas’ı mermer sektöründe üst sıralara taşımıştır. Isparta Ottoman Bej ocağı ile, Sivas Aslan Doğmuş Mermer Ocakları ile bu alanda önemli ticaretler istihdamlar yatırımlar yapmıştır. İthalat ve ihracat olarak Sivas’ımız ve Anadolu’muz için önemli adımlar atmıştır.

 

  2011 yılında da otomotiv sektörüne giriş yaparak bu sektörde de en iyiye ulaşmayı hedeflenmiştir.

 

Hedef. . .

 

Kaptanlar Grup olarak hedefimiz ; Sivas’ımıza Anadolu’muza ve Türkiye’mize Güven Kalite, Hizmet, Estetik prensipleri ile istihdam, yatırım ve ülke ekonomisine katkılar sağlamayı hedefliyoruz.

 

Küçük Minare Mahallesi

Recep Handan Sk. No : 1 SiVAS

Tel         : 0 346 221 84 58

Tel-Fax : 0 346 223 40 25

E-Posta: info@kaptanlargrup.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kaptanlar Grup

Tasarım : Kadir ERBAŞ